Otomatik Filtreler

> Otomatik Tortu Filtresi

> Otomatik Aktif Karbon Filtre

> Su Yumuşatma Sistemleri

Su Arıtma Cihazı

Tortu Filtresi

Askıda Katı Madde, Kum, Kil, Çamur Giderimi

Tortu filtresi; suda istenmeyen askıda katı madde, kum, kil ve çamur gibi kaba partiküllerin gideriminde kullanılan temel bir filtrasyon ünitesidir. Bu partiküller, su içerisinde bakteri oluşumuna zemin hazırlayabilir, işletmenizde üretim süreciniz, evinizde ise yaşam kaliteniz üzerinde olumsuz etkiler oluşturabilir. 

Otomatik Tortu Filtresi

Tortu Filtresi Otomatik

Quartz KumOtomatik tortu filtreleri; fiberglas gövde, gövde içine yerleştirilen farklı büyüklüklere sahip quartz kum ve antrasit ile otomasyon valfinden oluşur. Yoğun kirliliğe sahip sularda ve yüksek miktarlı kullanımlarda genellikle otomatik kum filtresi tercih edilir. Su, kum ve antrasit filtrelerinin içinde süzülürken içindeki kum, kil ve çamur gibi kaba partiküllerinden arındırılır. Otomatik tortu filtresi kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahiptir. Filtre içinde zamanla biriken tortular, belirlenen zaman ya da debide otomatik olarak yapılan ters yıkama işlemiyle temizlenir.

Kartuş Tortu Filtresi

Kartuşlu Tortu FiltresiKartuşlu tortu filtreleri, genellikle daha hassas filtrasyon gerektiren uygulamalarda tercih edilir.  Plastik, paslanmaz çelik, torba filtre çeşitleri suyla yıkanarak temizlenebilirken, polipropilen filtreler ömrü dolduğunda yenisiyle değiştirilir.

> Kartuş Filtreler

> Kartuş Filtre Kapları