kartuş filtre

kartuş filtre kabı


Kartuşlu Su Filtresi

Kartuşlu su filtresi ve su arıtma filtreleri, endüstriyel, evsel ve ticari uygulamalarda yaygın bir kullanıma sahiptir. 1 mikronla 80mikron arasında değişen gözenek çaplarıyla suda bulunan kum, kil ve tortuyu başarıyla tutar.

Kartuş Filtrenizi Seçerken

Kartuş filtrenizi seçerken suyunuzdaki partiküllerin büyüklüğü hakkında kabaca bilgi sahibi olmanız yeterli olabilir. Şehir şebeke sularında genellikle 5 mikron gözenek çapına sahip kartuş filtre yeterli olmaktadır. Farklı kullanım noktaları için filtrenizi seçerken aşağıdaki tablodan faydalanabilirsiniz.

Partikül büyüklükleri

Partikül Ölçü
Sofra tuzu 100 mikron
İnsan saçı 40-70 mikron
Talk pudrası 10 mikron
Havada uçuşan toz 0,5 - 5 mikron

Minera Su Arıtma Online Mağaza, Kartuşlu Su Filtreleri, Fiyatları, Ürün Detayları ve Online Sipariş

Kartuş filtrenin seçiminiz yaparken ham su kalitesi, uygulama yapılacak noktadaki debi ve su basıncı gibi parametreler de göz önünde bulundurulur.

Kartuş filtre ölçüleri genellikle 10"x2,5", 20"x2,5", 10"x5", 20"x5" tir. Filtre kabı ölçüleri de aşağıda verilmiştir.

kartuşlu su filtresi kabı

Kartuş Filtre Mikron Seçenekleri

Kartuşlu su filtreleri 1-80 mikron arasında farklı gözenek çaplarına sahiptir. Bu mikron aralığındaki partiküllerin tutulmasında oldukça etkilidir. Daha büyük partiküller ve daha yüksek akış miktarına sahip sularda kendi kendini temizleyebilme özelliğine sahip otomatik tortu filtresi gibi önfiltrasyon ünitelerinin kullanılması gerekebilir.

Şehir şebeke sularında genellikle 5 mikron gözenek çapına sahip kartuş tortu filtresi yeterli olabilmektedir. Ancak suyunuzda daha yoğun partikül kirliliği varsa 20 mikron ya da 80 mikron gözenek çapına sahip filtreler ilave edilmesi gerekebilir. 

kartuşlu su filtresi


Kartuş Filtre Kabı

Filtre KabıFarklı boy, kapasite, giriş çıkış ve çaplara sahip filtre kapları için tıklayınız.

Kartuş Filtre

Kartuş Filtre1 mikrondan 200 mikrona kadar farklı hassasiyetlere sahip farklı kullanım amaçlarına hitap eden kartuş filtre çeşitleri için tıklayınız